Návštěva farmy Labuty

Žáci 2. až 6. ročníku v rámci školy v přírodě ve Vřesovicích navštívili nedalekou farmu potravin v Labutech.

Nasávali jsme informace, jak to na takové farmě chodí. Místní farmář nás provedl areálem, kde jsme viděli jak se uchovává například cibule a česnek. Dále jsme se podívali na chov prasat a koz. Dozvěděli jsme se, čím se zvířata krmí, kde mají chlévy, jak se dojí kozy a spoustu zajímavých informací. Dále nás okouzlil nádherný skleník, který byl plný zeleniny (rajčata, papriky, okurky, aj.). Místní farmář si vše potřebné pěstují, co sklidí, prodávají a co neprodají čerstvé, zpracují a vyrobí různé trvanlivé dobroty (marmelády, sýry, zavařeniny a podobně).

Na samotný závěr nám přichystal ochutnávku kozích sýrů a kefíru. Při odchodu jsme navštívili jejich místní krámek, ve které jsme si mohli zakoupit potraviny z jejich farmy. Plni dojmů a zakoupených dobrot v batohu jsme odcházeli spokojeně zpět na chatu.