Návštěva farmy

Děti ze třídy Sluníček se v pátek 5. dubna vypravily na blízkou farmu rodiny Šťastných do Radíčevse u Žatce. Povídání a prohlídka byla na celé dopoledne. Celý týden nás provázelo téma hospodářská a užitková zvířata, a tak jsme se dočkali. Vše jsme si prohlédli zblízka. Jak se dojí kráva, proč je mléko zdravé a co se z něho vyrábí. Viděli jsme býky chované na maso, husu, slepice, králíky, kozy a koně. Z domova jsme si vezli zdravé svačinky, které si děti doma nachystaly s rodiči. Viděli jsme i zemědělské stroje, to bylo zajímavé především pro kluky. Obrovský New Holland nás ale zaujal úplně všechny. Dozvěděli jsme se také, že je nyní potřeba zalévat pole s cibulí, protože je sucho, a to jsme nakonec viděli na vlastní oči. Takže víme, že než se nám dostane jídlo na talíř, je za tím spousta práce, proto s jídlem šetříme a umíme si ho vážit.