Návštěva farmy

První co děti z dálky uviděly byly lamy, které se přišly k ohradě podívat, kdo je navštívil. Hned v zápětí přišla i další zvířata (černé i bílé kozičky s malými kůzlaty i poník).
Z naučných tabulí se děti dozvěděly, čím se jednotlivá zvířata živí, kde žijí a jaký význam mají pro člověka. Děti již vědí, jak se vyrábí farmářské produkty například mléko, sýry nebo jogurty.

Ze všeho nejvíce zaujal děti oslík jménem Ferda, který je hlasitě přivítal a získal rázem velké sympatie dětí. Dalším velkým zážitkem byl páv, který se nám ukázal v celé své kráse. Při té příležitosti jsme si s dětmi připomněli pohádku „Paví král”. V sousedství krále ptactva jsme měli příležitost pozorovat další pohádkové hrdiny - bíle holuby, kteří pomáhali Popelce třídit hrách a čočku.

Děti zažily přímý kontakt se zvířaty, měly příležitost pohladit si i nakrmit telátka, kozičky a dokonce návštěvníka z dalekých krajin -velblouda dvouhrbého.

Na zpáteční cestě jsme u jezírka potkali vodníčka a jeho spolubydlící vodní želvičky.

Děti si mohyl vyzkoušet jak se sedí na valníčku a řídí traktůrek. Dozvěděly se, že se využívá především při sklizni obilí, kukuřice a brambor.

Měli jsme možnost navštívit „Babiččinu bylinkovou zahrádkou”, která nám dodala další inspiraci pro pěstování bylinek v naší MŠ.

Návštěva farmy 1Návštěva farmy 1Návštěva farmy 1Návštěva farmy 1