Návštěva ekologické farmy Doubravský dvůr

Dne 26. 6. 2019 se žáci 4. a 5. ročníku v rámci projektu „Skutečně zdravá škola“ zúčastnili exkurze na Doubravském statku v Novém Dvoře u Červenky. Prohlédli si celý areál, kde byli přímo paní majitelkou Šárkou Osičkovou seznámeni s chovem dobytka a se vším, co se zpracování mléka týče. Někteří se blýskli svými vědomostmi o chovu krav. Žáci si také vyzkoušeli výrobu sýrových nití a ochutnali výtečnou zmrzlinu z místních zdrojů, která byla v parném dni tím pravým osvěžením. Návštěva Doubravského statku se všem moc líbila.