Návštěva ekofarmy

16. 10. 2018
Základní škola Slovan Kroměříž

V úterý 16. října jsme se my, žáci třídy 7. E ZŠ Slovan Kroměříž,  zúčastnili exkurze na Ekofarmě Lidečko v Bílých Karpatech. Exkurzi zajišťovala PRO-BIO LIGA za finanční podpory MZe. Po příjezdu do malebné valašské vesničky jsme měli možnost zjistit, jak se dnes hospodaří na farmě. Byli jsme seznámeni s celoročními pracemi od přípravy a skladování krmiv, až po každodenní práci se zvířaty. Nejvíce se nám líbila možnost pohladit si telátka a pobíhající koťata.

Zajímavá byla i možnost vyzkoušet si dojení mléka na modelu krávy. V závěru jsme ochutnali produkty, které farma vyrábí a prodává. Nejvíce nám chutnaly sýry a pravé, čerstvě nadojené mléko.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.

https://www.zonerama.com/Lovimebio/Album/4703659

Těšíme se na další spolupráci a akce v rámci Projektu Skutečně zdravá škola.

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací