Návštěva ekofarmy

16. 10. 2018
Základní škola Slovan Kroměříž

V úterý 16. října jsme se my, žáci třídy 7. E ZŠ Slovan Kroměříž,  zúčastnili exkurze na Ekofarmě Lidečko v Bílých Karpatech. Exkurzi zajišťovala PRO-BIO LIGA za finanční podpory MZe. Po příjezdu do malebné valašské vesničky jsme měli možnost zjistit, jak se dnes hospodaří na farmě. Byli jsme seznámeni s celoročními pracemi od přípravy a skladování krmiv, až po každodenní práci se zvířaty. Nejvíce se nám líbila možnost pohladit si telátka a pobíhající koťata.

Zajímavá byla i možnost vyzkoušet si dojení mléka na modelu krávy. V závěru jsme ochutnali produkty, které farma vyrábí a prodává. Nejvíce nám chutnaly sýry a pravé, čerstvě nadojené mléko.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.

Těšíme se na další spolupráci a akce v rámci Projektu Skutečně zdravá škola.