Naše zdravá svačinka

Děti ze třídy Motýlků si minulý týden nechaly naklíčit fazolky Mungo. Samy nasypaly fazolky do klíčící nádobky, kterou jsme si společně předtím přinesli a podle návodu sestavili. Po nasypání fazolí děti do nádoby napustily podle návodu určité množství vody a nádobku zašroubovaly. Postavili jsme si ji na okno a počkali si do druhého dne, co se stane. Děti nádobu chodily neustále kontrolovat. Druhý den děti vodu vylily, fazolky propláchly a otočily sklenici na stojánku dnem dolů, aby přebytečná voda vytekla a fazolky mohly začít klíčit. Další den už mohly děti vidět, že mají fazolky malinké klíčky. Opět je tedy propláchly a na odpolední svačinku už jsme si na nich mohli společně pochutnat. Děti to velmi bavilo a chtějí si tuhle zdravou svačinku zase zopakovat.

Naše zdravá svačinka 1Naše zdravá svačinka 1Naše zdravá svačinka 1Naše zdravá svačinka 1