Naše školní zahrada

24. 6. 2019
Základní škola a mateřská škola obce Zbyslavice, příspěvková organizace

Letos se můžeme radovat ze spousty plodin na naší zahradě. Od května jsme si pochutnávali na ředkvičkách, hrášku, mrkvi, rajčatech, paní kuchařce jsme do polévek a pokrmů nosili čerstvé bylinky (petržel, pažitku, bazalku, oregano, libeček, kopr), mohli jsme se osvěžit vodou s mátou nebo meduňkou, nově jsme ochutnali i listy a květy lichořeřišnice, která je nejsilnějším přírodním antibiotikem a svými nádhernými květy zahradu také rozveselí a zkrášlí, pojídali jsme i květy měsíčku lékařského a naše maliny a jahody nám darovaly také spoustu sladkých plodů. Na podzim sklidíme ještě řepu, dýně, česnek a cibuli. A co s přebytky? My žádné nemáme, protože všechno sníme a bylinky nasušíme na náš školní trh nebo pro paní kuchařku na zimní vaření.  

Naše školní zahrada 1Naše školní zahrada 1Naše školní zahrada 1Naše školní zahrada 1Naše školní zahrada 1Naše školní zahrada 1Naše školní zahrada 1Naše školní zahrada 1Naše školní zahrada 1Naše školní zahrada 1Naše školní zahrada 1Naše školní zahrada 1Naše školní zahrada 1Naše školní zahrada 1Naše školní zahrada 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací