Naše školka má narozeniny

V letošním roce slaví naše školka 40 let. V rámci oslav proběhl v sobotu 13. května den otevřených dveří pro širokou veřejnost. Pro všechny návštěvníky byl připraven pestrý program. K vidění bylo vystoupení dětí, prohlídka budovy školky, kronik a fotoalb. Na zahradě byly připraveny tvořivé dílny pro děti. K dispozici měli nasušenou zeleninu (mrkev, petržel, libeček, celer, pažitku, pórek..) a sami si do pytlíčku mohli namíchat zdravou vegetu dle své chuti a doma s maminkou přidat do polévky. Dále si také mohli namíchat svůj pytlíček s čajem, kde měli k dispozici nasušené bylinky (jitrocel, tymián, meduňka, šalvěj, jahodová máta, řepík, citronový tymián, jahodový list, květ z černého bezu). Děti to moc bavilo a mnozí si domů nesli pytlíčků hned několik. K ochutnání byly také bylinkové sirupy, které jsme s dětmi připravili - bezový, mátový, rýmovníkový. Dospělí mohli vyzkoušet také jednohubky s pomazánkami, které mívají děti na svačinku - z červené řepy, z avokáda a vitamínová (směs čerstvé zeleniny). Děti si mohly také zasadit semínko do vlastnoručně vybarveného květináče. Počasí ze začátku moc slibně nevypadalo, ale nakonec nám přálo a společně jsme si užili příjemné odpoledne.