Naplnili jsme další kritérium k bronzovému ohodnocení – i my jsme šetrní k přírodě☺

27. 2. 2017
Školička Kamarád Nové Veselí

Používání ekologických čistících prostředků je cestou, jak každý z nás může podpořit přírodu. Není to nic těžkého – pouze je potřeba zbavit se starých zvyků, vlivů reklamy o tom, že čím více pěny, tím lepší čistící prostředek a že kapkou umyjete všechno nádobí. Jak již bylo zmiňováno dříve – stačí používat zdravý selský rozum a inspirovat se radami našich babiček a prababiček.

Naše školka je ekologickým provozem, jelikož všechny naše kroky směřují k udržitelnosti života a ochraně zdrojů. Při rekonstrukcích používáme věci, které jsou v souladu s TUR* - např. při výměně podlahové krytiny jsme zvolili marmoleum – materiál z přírodní pryskyřice. Při výměně sanitární techniky jsme všechny kohoutky v dětských umývárnách opatřili perlátory, které spoří vodu. Obměnou tepelného zdroje jsme díky dotaci naplnili tři kroky ekologizace provozu – zateplení vnějšího pláště budovy, výměnu oken a instalování tepelného čerpadla. Náklady za otop budovy tak byly o polovinu nižší. Používáme úsporné žárovky a zářivkové panely, při úklidu budovy jsme přešli na prostředky lépe v přírodě odbouratelných.

Posledním krokem bylo zavedení těchto eko-prostředků i v kuchyni, což se nyní podařilo. Zvolili jsme československou společnost Tierra Verde, jejimž cílem je (znovu)objevovat, vyvíjet, vyrábět a nabízet výrobky denní potřeby s co nejmenším negativním dopadem na zdraví a životní prostředí a zároveň s co nejlepším vlivem na člověka, společnost a Planetu. I naše dlouhodobá koncepce je zanechat co nejmenší ekologickou stopu a být „zelení“. Krok za krokem, změnou myšlení lidí a přístupů, to jde. Zkuste to také☺.

*TUR = trvale udržitelný rozvoj

https://eshop.tierraverde.cz/

Zpět na výpis