Na návštěvě u chovatele králíků

Děti ze ZeMěŠkoly měly možnost seznámit se s chovem králíků na vlastní kůži. Přišly totiž na návštěvu k údlickému chovateli, který jim prozradil, jak se připravují králíci na výstavu drobného zvířectva. Děti se dozvěděly o různých plemenech, mohly si králíky pohladit, nakrmit je. Zjistily, jaká potrava je pro tato zvířata nejvhodnější, kolik mají mláďat, či jak se o ně starat.

Děti se nakonec skamarádily i s kocourem Mikešem a s Border kolií Bonnie, které nadšeně házely talíř. Králíky, kocoura i pejska by si nejradši vzali domů. S chovatelem se i domluvily, že nakreslí obrázky na Podkrušnohorskou oblastní výstavu drobného zvířectva, kterou místní chovatelé pořádají v sobotu 26.11.2022.