Na farmě to žije

Ve čtvrtek 18.5.2023 vyrazily děti z Berušek na výlet za zvířátky na rodinnou farmu Markových do Únanova. Jeli jsme autobusem z autobusového nádraží ve Znojmě. Cestou jsme si opakovali, jak se na farmě budeme chovat. Na farmě si děti nejprve prohlédly zemědělskou techniku, která je pro pěstování hospodářských plodin velmi důležitá. Poté měly připravenou didaktickou hru, kde měly v miskách nasypané různé obiloviny, děti si je mohly nejprve osahat a poté k nim přiřazovaly obrázky, na závěr si povídaly, co se z nich vyrábí. Dále měly možnost vidět hospodářská zvířátka jako jsou slepice, kohouta, perličky, kačeny, králíčky, kozu a malá kuřátka, které si děti mohly pohladit. Prohlédly si také spoustu druhů papoušků, kterým měly možnost nasypat zrní do krmítek. Nakonec pro nás měla paní Marková připravené pohoštění ve formě makových trojhránků (které na farmě vyrábí) a dětem velmi chutnaly.

Na farmě to žije 1Na farmě to žije 1Na farmě to žije 1Na farmě to žije 1Na farmě to žije 1Na farmě to žije 1