Na farmě

5. 6. 2018

Může. Se vším, co na farmu patří. S bylinkami, se zvířátky, se slámou… Kráva byla skoro jako živá, i podojit se mohla. V butelce sice byla místo mléka voda, ale nikomu to nevadilo. Společnost jí dělal koník jako živý a tří čuníci. Děti hledaly ve slámě kolem zvířat vajíčka a nosily je do košíků. Jinde poznávaly po čichu různá koření.  Dařilo se jim to velmi dobře, majoránku, česnek, levanduli i pažitku dokázaly určit bez zaváhání. Podle vzhledu pak určovaly rajče, tymián, petržel i další rostliny. I tady byly úspěšné. V jiném koutku zahrady si mohly vyrobit jednoduchá drátěný šperk nebo zaskákat na velkém zajíci a přelézt vysoké štafle. A komu by chyběly náročnější úkoly, mohl zkusit křížovku s dřevěnými písmeny a „hospodářskou“ tajenkou. Děti se s pomocí rodičů zapojily do všech činností na sedmi stanovištích, která pro školku již poněkolikáté připravil Park Tři věže z Líšnice u Prahy. Dobrou náladu podpořila i výborná kunětická zmrzlina a malé „zdravé“ občerstvení ze školní kuchyně. V teplém odpoledni si děti užívaly i ostatní hrací prvky na naší zahradě, hlavně vodníka s jeho korýtky a stavidly a velké průlezky. Zahrada nabídla dětem i jejich rodičům příjemné odpoledne, poslední návštěvníci ji neradi opouštěli až v pozdním odpoledni. Na konci června čeká rodiče a děti ještě jedna velká zahradní slavnost, abychom si před prázdninami pěkné společné odpoledne zopakovali.

Na akci jsme dostali finanční příspěvek od Městského obvodu Pardubice II – Polabiny.

Na farmě 1Na farmě 1Na farmě 1Na farmě 1Na farmě 1Na farmě 1Na farmě 1Na farmě 1Na farmě 1Na farmě 1Na farmě 1Na farmě 1