Muzikoterapeutická pohádka na zahradě Lesokruhu

1. 7. 2018

V úterý 12. června jsme do naší školky pozvali muzikoterapeuta pana Hladíka. Odpoledne přicházejí rodiče, prarodiče, sourozenci i kamarádi našich dětí, a když se všichni usadíme, začne nejen svítit sluníčko, ale i pohádka o začarované princezně, která neslyšela, dokud ji nevysvobodil šikovný bača. Hned na začátku nás pan muzikoterapeut ohromil kouzlem s vodou, které dokáže udělat v tibetské míse - na hladině se objevují miliony bublinek, které vznikají díky rozechvění nádoby. Pan Hladík postupně vytahuje a do děje pohádky zapojuje různé zajímavé nástroje, z nichž některé, jako třeba kalimbu nebo flétnu, dobře známe, a některé většina z přítomných nikdy neviděla - indický sitár vyrobený z dýně, švýcarský hang vypadající jako UFO, zdobené didgeridoo z Austrálie  nebo slovenskou fujaru. V pohádce účinkovaly nejen nástroje, ale i děti - přišel posel, břišní tanečnice, strašidlo, princezna a bača, děti představovaly písek a déšť. Nakonec všechno dobře dopadlo a pohádka skončila tradičně - svatbou bači a princezny, na které se vehementně tančilo :) Za představení jsme poděkovali potleskem a pak jsme si mohli ozkoušet všechny nástroje, které pan muzikoterapeut přivezl s sebou. Muzikoterapeutickou pohádku pana Hladíka vřele doporučujeme i dalším školám a školkám.