MŠ Sluníčko Krupka - Cepík v MŠ - zdravý životní styl pro děti

16. 11. 2022

Projekt Cepík je program, do kterého je naše mateřská škola již dlouhodobě zapojena. Projekt realizuje Centrum podpory zdraví, z.ú. od roku 2012, a je určený dětem předškolního věku. Jedná se o celoroční intervenční projekt, který se zabývá zdravou výživou, pitným režimem a pohybovými aktivitami dětí. Téma zdravého životního stylu pojímá komplexně, nezaměřuje se tedy pouze na děti, ale snaží se zapojit celé okolí dítěte.

Máme Cepíkovu kuchařku určenou dětem od 3 let ,,Teď vařím já",  podle které jsme už několikrát s dětmi připravovaly zdravé pokrmy.

Držíme se Cepíkovo hesel ,,Každé jídlo, které máme, aspoň jednou ochutnáme" a ,,Vše co žije, vodu pije". Jíme zdravě, dodržujeme pravidelný pitný režim a hlavně hýbeme. Ven chodíme za každého počasí a máme heslo ,,Ať je venku teplo nebo zima, venku je nám prostě prima".

Tentokrát k nám Cepík přijel s Divadlem M, které naší mateřskou školu navštěvuje pravidelně. V září přijelo za dětmi s představením ,,Klauni na cestách". 1. listopadu s představením ,,Haloween" a 16.listopadu s představením ,,Cepík na Barevných ostrovech". Děti představení od Divadla M mají moc rádi.

Doporučujeme.

Něco málo o Divadle M.

Divadlo „M“ založili v roce 1994 manželé Milan a Marie Petrovští jako hudební divadlo. Za dobu své existence vystupoval soubor divadla nejen v naší republice, ale také v zahraničí. Za devatenáct divadelních sezón má na svém kontě více než 5000 divadelních představení.

Manželé Petrovští jsou také zakladateli a majiteli prvního soukromého kamenného divadla v ČR Divadla „M“ se stálou profesionální scénou ve městě Giacoma Casanovy Duchcově.

V nabídce divadla naleznete hudební pohádky pro děti, hudební komedie, kabarety i písničkové pořady. Zajišťují vystoupení populárních osobností kulturního života, moderování akcí, programy na plesy, firemní akce, hostesky i klubové pořady se známými osobnostmi, Mikulášské nadílky i dětské dny vše možno zajistit včetně ozvučení. Po dohodě s pořadatelem postaví jakékoli programy na klíč. Na zámcích během turistické sezóny ztvárňují živé postavy z historie zámku (postaveno vždy na klíč jednotlivých objektů) vše proloženo hudbou a písničkami.

V.Dvořáková