Moštování

6. 10. 2016

Ve středu 5. října jsme se po skončení školky sešli ke společnému moštování jablíček z našich zahrádek. Počasí na nás bylo ten den přísné, fičelo a výrazně se ochladilo. Byli jsme tedy rádi za urychlení práce zapůjčenou drtičkou ovoce, která nám jablka naporcovala v mžiku oka. Děti se pak rády ujaly páky ručního lisu, ze kterého brzy začala vytékat lahodná šťáva. Tu jsme slévali do přineseného kanystru, ze kterého zas rychle mizela do hrníčků všech návštěvníků. Nevlídné počasí sice neubralo moc na dobré náladě, která celou dobu panovala, za to přeci jenom trochu zkrátilo naše setkání. S čerstvým moštem načepovaným do přinesených lahví jsme se zmrzlí postupně rozcházeli do tepla našich domovů.

Moštování 1Moštování 1Moštování 1Moštování 1Moštování 1Moštování 1