Miluji jídlo - neplýtvám

12. 3. 2020

Zamysli se, je název kolodějské aktivity v rámci projektu Miluji jídlo - neplýtvám. Celý měsíc jsme měřili množství vyhazovaných polévek a množství hlavních chodů. Děti jsme seznámili, kolik porcí jídla bylo vyhozeno a převedli jsme množství na celkovou finanční částku. Co by se za těch skoro šest tisíc dalo koupit? Nejprve hmotné věci, co by děti chtěly - mobily, notebooky, hračky, ale není alternativa zajímavější, co by šlo za vyhozené peníze pořídit? Jednoroční adopce indického dítěte, pořídít 100 000 litrů pitné vody v Africe atd. atd. ... Když si děti nástěnku prohlížely, byly docela zaražené...  Bohužel koronavirové prázdniny nám neumožnily zapojení nástěnky do výuky, na kterou se třídní učitelky připravovaly.

Miluji jídlo - neplýtvám 1Miluji jídlo - neplýtvám 1