Miluji jídlo, neplýtvám!

Uvítali jsme nabídku zapojit se do projektu v rámci SZŠ -Miluji jídlo, neplýtvám!

V týdnu od 5.3.-9.3. 2018 proběhlo zjišťování, kolik bioodpadu vyprodukujeme z naší školní jídelny za týden a kolik ze všech tříd!

No, je to číslo  ohromné, celkem 126, 8 kg / 1  týden  za celou školu. Podíl školní jídelny je z toho 122 kg, podíl tříd 4,8 kg.

Co dál? V březnu a dubnu proběhnou aktivity v celé škole proti plýtvání jídlem. Není to pro nás téma nové, v Menu pro změnu/Ekoškola/ to bylo naše hlavní téma. Takže s ním máme své zkušenosti.  Zopakujeme společné obědy třídního učitele se třídou, zopakujeme bodování za snědený oběd.  Od 14.5.- 18.5. 2018 pak proběhne opakování jídleníčku z března, znovu zvážíme bioodpady a snad bude naše zjištění pozitivní, totiž, že snížíme množství bioodpadu! To je náš hlavní cíl! Tak hurá do toho!

Miluji jídlo, neplýtvám! 1Miluji jídlo, neplýtvám! 1Miluji jídlo, neplýtvám! 1Miluji jídlo, neplýtvám! 1Miluji jídlo, neplýtvám! 1