Microgreens trochu jinak

2. 3. 2021
Mateřská škola, Kroměříž, Spáčilova 3239, příspěvková organizace

Microgreens trochu jinak- řeřicha

Aby řeřicha zachutnala, rozhodly jsme se děti s celým procesem setí, růstu i sklizně seznámit příjemnou formou plnou prožitku, vlastní činnosti a zkušenosti. Zaměřily jsme se na jednotlivé komponenty, ze kterých se skládá země. Není to jen hlína, ale i voda, kameny či písek.

Do misek jsme nasypaly písek, hlínu, kameny a nalily vodu. Pak jsme kolem dětí procházely a ty rukou za zády zkoušely rozpoznat obsah jednotlivých misek hmatem a pojmenovat ho. Poté jsme se přesunuly ke stolečku, po kterém jsme si posílaly tác. Na tác děti sypaly hlínu a písek či pokládaly kameny dle vlastní fantazie. Do takto připravené země děti sely semínka řeřichy (řeřichu jsme zvolily proto, že rychle roste a každý den je u ní možné pozorovat změny). Pak stačilo už jen zalévat a čekat, co se bude dít.

Již další den jsme pozorovaly změny a během několika dalších bylo možné řeřichu i ochutnat.

Microgreens trochu jinak 1Microgreens trochu jinak 1Microgreens trochu jinak 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací