Mezinárodní den včel

Tento týden jsme si s dětmi ve třídě Koťátek povídali o včelkách. Pozorovali jsme je v přírodě, jak opylují květy, hráli jsme si na včeličky nebo se děti mohly i výtvarně projevit. Při příležitosti mezinárodního dne včel, který připadá na 20. května, k nám ve čtvrtek zavítali manželé Dobešovi, kteří se včelařství věnují již několik let. V rámci prožitkového učení děti nejdříve seznámili, jak včely žijí, co všechno dělají a proč je královna matkou všech včel. Důraz kladli zejména na prospěšnost včeliček pro náš život.

Děti si mohly zahrát na včelaře, vyzkoušely si včelařskou kombinézu i klobouk, práci s vykuřovadlem a husím brkem na ometání včelích rámků. Na závěr si poskládali puzzle s vývojem včelky a jako sladkou tečku mohly ochutnat různé druhy medů, které nám manželé nechali ve školce. Děti si tak mohou zpříjemnit svačinku medem, nebo osladit čaj touto zdravou pochoutkou.

Moc děkujeme manželům Dobešovým za krásné povídání a budeme se těšit na další návštěvu.

A co to přineslo dětem? Nejenže ví, jak získáváme med, ale pochopily, že včely jsou pro náš život důležité a že je musíme chránit.

Mezinárodní den včel 1Mezinárodní den včel 1Mezinárodní den včel 1Mezinárodní den včel 1