Medový den na ZŠ Oskol Kroměříž

12. 12. 2018

Ve všech třídách 1. stupně si žáci prohlíželi obrázky, sledovali video o včelách, včelařích a výrobě medu, počítali medové příklady, rýsovali a modelovali včelí plásty, malovali obrázky, zpívali písničky Včelka Mája, sledovali pohádku včelích medvídků a někteří pekli ve školní kuchyňce perníky. Žáci prvních tříd navštívili zajímavou besedu o včelařství na Šipce, třída 3.B se zase zúčastnila besedy s dílničkami na Tauferově SOŠ veterinární. Nejzajímavější pro žáky ale byla výstavka přinesených potravin z medu – různé džemy, tyčinky, sušenky, perníčky, marlenky, medovníky, medové bonbony a lízátka, med lesní, květový a pampeliškový.

O všech jsme si povídali a poznávali důležitost medu pro naše zdraví a velký význam včel pro lidstvo. Na závěr dne jsme si zasoutěžili v malém kvízu o medu a včelkách a pak už se na bohatém rautu snědly všechny přinesené dobroty. Všem dětem i rodičům, kteří přispěly k tomuto pěknému dni, patří poděkování. Náš Medový den ve škole se vydařil a už se těšíme na příští rok a další zajímavé podzimní téma.