Masopustní veselí u Sluníček

25. 2. 2022

Masopust slavíme, nic se nebojíme, pospolu....to jsou slova známé a oblíbené masopustní písničky.....a my jsme se toho v naší školce také nebáli a vrcholící masopustní veselí jsme si u Sluníček náramně užili:-) Nejdříve jsme si v pondělí vytvořili masopustní koláčky, v úterý nás čekala "řeznická" práce - museli jsme udělat jitrnice a klobásky, ve středu masky, pak nás čekal masopustní průvod a celý úžasný masopustní týden jsme zakončili pečením masopustních koblih. Zvolili jsme si nekynuté masopustní koblížky z tvarohového těsta. Děti zamíchaly všechny potřebné ingredience dle receptu v tradiční kuchařce, teta Ivanka nám pomohla s pečením a děti nakonec malé koblížky obalily v troše jemně mletého erythritolu s vanilkou. Jéééé...ta vůně!!!!...A největší odměnou nám všem byly krásné úsměvy a milá slovíčka dětí při ochutnávání čerstvých masopustních koblížků:-)