Masopustní koláčky

K oslavě Masopustu neodmyslitelně patří všelijaké dobroty. Není to jen maso, ale také i třeba masopustní koblížky. Do jejich přípravy jsme se však nepustili a vyzkoušeli jsme upéct jejich zdravější variantu - masopustní koláčky. Jejich příprava nebyla vůbec jednoduchá! Protože máme ve třídě děti, které mají bezmléčnou i bezvaječnou dietu, museli jsme si recept "přizpůsobit" dle našich potřeb. Použili jsme  Vegan Bio Heru, třtinový cukr, ovesné vločky, bio mouku, lněné semínko (rozemleté), kypřicí prášek do pečiva a trošku vody ( místo vajíčka). Koláčky jsme si potom ozdobili vlašskými ořechy a sušenými datlemi. Během pečení se po školce linula krásná vůně! A jak hezky voněly, tak i dobře chutnaly!

Masopustní koláčky 1Masopustní koláčky 1Masopustní koláčky 1