Malý zahradník

28. 3. 2021
Mateřská škola, Kroměříž, Spáčilova 3239, příspěvková organizace

I když se nyní nemůžeme potkávat s dětmi ve školce, jsme s nimi alespoň v pravidelném kontaktu elektronickou formou.

Ještě před příchodem prvních jarních dní jsme se zajímaly, zda se děti v prostředí domova nějakým způsobem zapojují do příprav zahrádek či pěstování sazeniček pro pozdější výsadbu. A odezva od dětí i jejich rodičů byla velmi příjemná a milá.

Děti na zahradách pomáhají s přípravou půdy nebo vyhrabují starou trávu. V některých domácnostech se za oknem pustili do pěstování paprik či rajčat, v jiných dokonce hrášku.