Malování čajových hrníčků

Obrázky na hrnečkách bylo třeba zafixovat, a hrnečky následně umýt. Tím jsme pověřili paní kuchařku, abychom druhý den mohli uskutečnit naplánované činnosti.

Na závin jsme použili těsto z tvarohu (viz svatomartinské rohlíčky) a jablíčka ze zahrádky paní učitelky Petry. Do přípravy se zapojily téměř všechny děti – vyvalování těsta, okrajování jablek, strouhání, ale i pokládání na těsto a sypání ostatními ingrediencemi. Některé pouze přihlížely, ale vyčkávaly, až bude jablkový závin hotový. Na upečeném závinu a jablíčkovém čaji si děti pochutnaly po obědě.