MALÍ ZAHRADNÍCI

20. 10. 2021
Mateřská škola, Mánesova 3880, příspěvková organizace

Naše podzimní úroda nás potěšila. Vypěstovali jsme si netradiční druhy mrkve, kulatou a žlutou. Sklidili jsme rajčata, brambory, červenou řepu. Sklizeň jsme si zpestřili dramatizací pohádky O veliké řepě. A oslavili přípitkem šťávy z řepy a jablíček.

Poté jsme záhon připravili na zimu výsevem pohanky, abychom půdu ochránili před negativním působením zimního počasí a také jí dodali nové živiny.

Chtěli jsme také vyzkoušet zimní pěstování hrášku. Zaseli jsme semena hrachu i teď na podzim a budeme sledovat, co se bude dít, zda na jaře sklidíme úrodu, nebo nám rostlinky spíš poslouží jako zelené hnojení.

Byli jsme zvědaví, co všechno je možné ještě vypěstovat na zahradě. Zašli jsme se podívat na trh, kde jsme viděli z úrody farmářů různé druhy ovoce a zeleniny.

MALÍ ZAHRADNÍCI  1MALÍ ZAHRADNÍCI  1MALÍ ZAHRADNÍCI  1MALÍ ZAHRADNÍCI  1MALÍ ZAHRADNÍCI  1MALÍ ZAHRADNÍCI  1MALÍ ZAHRADNÍCI  1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací