LUŠTĚNINY 100x JINAK

25. 2. 2022

Začalo to docela nenápadně. Takovým obyčejným plánováním akcí na nový školní rok a obyčejným nápadem. Možná neobyčejným nápadem. Nápadem, kdy jsme chtěli spojit akci rodičů s ochutnávkou toho, co s dětmi ve školce jíme. Vyhrály to luštěninové pomazánky. A od toho se začaly odvíjet další věci. Připravili jsme pro děti a rodiče trasu, kde je čekaly nejrůznější úkoly – luštěninová hmatovka, počítání, hledání -  vše s luštěninami. V cíli na všechny čekaly luštěninové hádanky, kde si všichni vyzkoušeli, zda poznají, jaké druhy luštěnin máme v průhledných krabičkách. Všichni vše zvládli, jen Adzuki fazole byla trošku oříšek. Na posilněnou všichni ochutnali výbornou pomazánku z cizrny a červené čočky. Rodiče si pochvalovali a zjistili, jaké dobroty dětem ve školce připravujeme. Za účast si domů odnesli pytlík se surovinami na hrstkovou luštěninovou polévku. Doma se děti proměnily v malé kuchtíky a společně si polévku uvařili a možná ještě i něčím vylepšili. A aby toho opravdu nebylo málo, vyzvali jsme všechny děti a dospěláky ke společné rodinné aktivitě – vytvoření luštěninové mandaly. Opravdu nás všichni, kteří se zapojili a tvořili, mile překvapili. Mandaly byly tak úžasné, že byly prostě nejúžasnější na celém světě.