Listopadové kulinářské umění

1. 12. 2023

V listopadu děti v centru domácnost vyráběly křížaly z jablíček. Na halloween si upekly trašidelné linecké cukroví a duchy z listového těsta. Samy si zkusily uvařit šípkový čaj s jablky, který jim moc chutnal. Na poslední chvíli se stihly upéci i svatomartinské rohlíčky. Na tvarohovou pomazánku si týden předem nechaly děti vyklíčit kapustu červenou. Přes víkend se o klíčící semínka starala jedna dívenka s maminkou. Dalším spíše pokusem byla tvorba žitného kvásku, který se nám moc nepovedl, ale budeme to znovu zkoušet a třeba se nám někdy podaří.