Levandulový den u žabiček

U žabiček se dnes vše zahalilo do fialové barvy. Ráno si na zahrádce děti našly levanduli, ovoněly si ji, nakreslily a každý si vzal jeden kvítek do třídy.

Ve třídě si podle postupu zhotovily těsto ze špaldové mouky, másla, vanilkového cukru a uhnětly sušenky s levandulovými kvítky. Ty předaly paní kuchařce k upečení. Kousek levandule jsme si dali i na tvarohovou svačinku. Na závěr si děti ještě nakreslily venku levandule na vázičky a ozdobili si jídelnu svojí vázičkou a evandulí.

Děti si po obědě sušenky vyzvedly v kuchyni a hrdě je nabídly i mamince při čtení pohádky k odpočinku. Další přání dětí jsou zmrzlé malinovo- jogurtové placky, které viděly na internetu.