Letní slavnost v country stylu v MŠ Hudcova Brno

Slavnost, která se konala dne 25.5. 2017 na naší ukázkové přírodní zahradě byla v duchu divokého západu. Dopoledne všichni dospělí zahradu zdobili, připravovala se stanoviště, místo na občerstvení a ochutnávky školních pomazánek a dipů dle receptů Skutečně zdravé školy, jejíž program škola plní. Chystaly se i dětmi oblíbené atrakce kolotoč a vláček. V 15:30 hod. přišlo na zahradu MŠ množství rodičů s dětmi, kteří nejdříve shlédli 30 ti minutové vystoupení předškolních dětí. 42 předškoláků předvedlo taneční vystoupení v country stylu, které diváky vtáhlo do dění kovbojské osady a mělo u nich velký úspěch. Poté děti za doprovodu rodičů plnily úkoly v připravených disciplínách. Na druhé straně zahrady probíhaly ochutnávky výrobků školní kuchyně, o které byl také velký zájem. Jakby ne, když paní kuchařky připravily množství takových dobrot.

Atmosféra slavnosti byla hravá a veselá, děti se bavily, rodiče komunikovali mezi sebou i s učiteli, seznamovali se dospělí ze všech sedmi tříd MŠ. V davu bylo vidět i množství prarodičů a dětí, které MŠ dříve navštěvovaly a nyní jsou již na školách základních. Počasí nám přálo, a tak se ani kolem 19. hodiny řadě návštěvníků nechtělo domů. Díky přípravě paních učitelek i ostatních pracovníků MŠ a rodičů byla letní slavnost v naší školce příjemným emotivním zážitkem pro všechny zúčastněné.