Kytice pro hrdinu

20. 8. 2019

Každoročně se účastníme celostátní soutěže Ležáky - poselství ukryté v květech. Letos byl již 5. ročník a zadání znělo: Vazba z květin k významnému výročí Jiřího Potůčka"

Letošní rok připadá právě na 100. výročí od jeho narození (*12. 7. 1919; †2. 7. 1942) Kdo byl Jiří Potůček? - Z paradesantní skupiny Silver A, který je téměř neznámý a přitom patří k velkým postavám českého odboje. Jeho činy jsou uváděny jako okrajová součást velkého dramatu kolem atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Ve skutečnosti to byl mimořádný hrdina. Soutěže se zúčastnilo 21 mateřských a základních škol a naše školka si vedla vskutku znamenitě - v nejmladší kategorii určené mateřským školám jsme získali krásné druhé místo. Výroba kytice v národních barvách nám zabrala měsíc dopolední práce, děti nadšeně pracovaly s ovčí vlnou metodou až vznikla kytice na obrázku.

Kytice pro hrdinu 1Kytice pro hrdinu 1