Kutálí se ze dvora tááákhle velká brambora…

V naší mateřské školce se snažíme, aby děti měly ve školce denní program pestrý, zábavný a poučný.

Kdo v těchto dnech vstoupil do školky, určitě si všiml, že kam se podíval, viděl samé brambory. To proto, že k podzimu prostě brambory patří.

Že brambory tvoří důležitou část našeho jídelničku a co všechno se z nich vaří, děti ví. A my jsme jim teď ukázali, že si s nimi můžeme i hrát a zažít  spoustu zajímavých chvilek.

Co všechno jsme s nimi dělali?

– vyráběli koláže,  tiskátka, skřítka „Bramboráčka“ i sluníčka, počítali, malovali, třídili je na velké a malé, vyráběli pytel s bramborami, hráli jsme si na hromadu brambor… a připomněli jsme si i nejznámější říkanku o bramboře.

Ale víte, co jsme nikdy s dětmi  ve školce nezkoušeli? Jak  se pečou brambory venku na ohni ( vlastně v popelu) a jak chutnají.

Kutálí se ze dvora tááákhle velká brambora… 1Kutálí se ze dvora tááákhle velká brambora… 1Kutálí se ze dvora tááákhle velká brambora… 1Kutálí se ze dvora tááákhle velká brambora… 1Kutálí se ze dvora tááákhle velká brambora… 1Kutálí se ze dvora tááákhle velká brambora… 1Kutálí se ze dvora tááákhle velká brambora… 1