Kuřátka se aktivně zapojila do kampaně Revoluce ve stravování

20. 5. 2017

V týdnu, kdy kampaň probíhala, jsme chtěli uvítat kamarády z jiné školky a pohostit maminky k jejich svátku, proto jsme zvolili zdravější variantu občerstvení.

Pro kamarády ze školky, kteří k nám přijeli na výlet, děti připravily zeleninovou mísu v podobě sovy s jogurtovým dipem. Svačili totiž v altánu Sovičky Jůly ☺, kde si v kotlíku nad ohněm uvařili čajík z darů naší zahrady.

Předchozí týden jsme navštívili farmu s chovem koz a ovcí. Tam nás napadlo, že bychom si mohli vyzkoušet výrobu domácího sýru. S chutí jsme se do toho pustili. Z bílého jogurtu a zakysané smetany jsme vyrobili chutný sýr, kterým jsme maminkám namazali jednohubky ve tvaru srdíček a čtyřlístků. Bílý jogurt a zakysanou smetanu jsme použili i na dezert s mandarinkami, což byla sladká tečka na závěr našeho Srdíčkového odpoledne s maminkami. Samozřejmě nezapomínáme na důležitost pitného režimu. Pro maminky jsme připravili ochucené vody s okurkou a tymiánem, s jedlými květy pampelišek a sedmikrásek. Děti pomáhaly s přípravou občerstvení od začátku do konce a neopomenuly ani nachystat slavnostní tabuli. Vždyť to dělaly pro radost svých maminek.