Kultura stolování

14. 6. 2023

Typickým stolem a stolováním pro nás je myšlenka (lokální, čerstvé, barevné a lahodící oku). Dětem nabízíme nejen dobrou, ale i krásnou a pestrou stravu. V dnešním výběru od května - dodnes nabízíme jako "motivaci" např. pečený farmářský králík na zelenině s naší vlastní zeleninovou oblohou, domácí buchty plněné BIO tvarohem, ovocné palačinky zdobené kopretinou a s BIO džemem od dodavatele Statek na soutoku, kápiová pomazánka z čerstvého sýra atd.. Dále je pro nás důležité a nyní již pro děti základem možnost výběru pitného režimu (farmářské mléko, BIO čaje i bylinkové čaje, voda s ovocem či bylinkami). Při každé konzumaci jídla (přesnídávka, oběd, svačina) mají děti možnost výběru. Tím vším se snažíme o kvalitní kulturu stolování.