Kuchtík v Mateřská škola Veltěže

13. 4. 2022

Vést jednotřídní školku na vesnici se zdá jako splněný sen. A právě svůj sen si plní také paní ředitelka Eva Hűbelová, která vede školku ve Veltěžích na Ústecku od roku 2019. Za tento poměrně krátký čas se jí podařilo nadchnout místní děti do vaření, ale také sklízení ovoce z místních sadů, což jde ruku v ruce s její vizí zůstat v souladu s přírodou ve zdravém životním stylu a prožitkovém učení. Paní Hűbelová spolu se svým úžasným týmem zavedla iniciativu Kuchtík, kdy si děti samy vaří. Tato aktivita měla naprostý úspěch: „Tím, že si děti samy jídlo uvaří a vědí co v něm je, sní opravdu vždy všechno”, dodává paní Hűbelová. Aby toho nebylo málo, vymyslela paní ředitelka ještě aktivitu Smíšek kuchařem, kdy paní kuchařka vaří dětem na přání. Uhádli byste, co si děti přály? Nebyly to typicky zdravé pokrmy, nejvíce dětí si přálo pizzu nebo hranolky. To ale nezastavilo paní kuchařku, která tyto recepty přetvořila do zdravé varianty – pizza z domácího těsta se zeleninou od farmáře a hranolky z celeru. Mateřská školka ve Veltěžích je skvělá v tom, že je do ní dodávána lokální zelenina, ovoce, maso a mléko a děti jsou vedeny ke zdravému vaření, které rozvíjí nejen jejich stravovací návyky, ale také sebevědomí a chuť se zapojit. Tyto aktivity a pozitivní vliv, který školka na své děti má by nebyl možný bez silného týmu se společnou vizí. Paní ředitelka za všechny ve Veltěžích vzkazuje: „Jsem nesmírně pyšnou a šťastnou ředitelkou – na svůj tým, své rodiče a své SMÍŠKY”.