Kroužek Zdravé vařeníčko

22. 9. 2021
Základní škola a mateřská škola, Jaroměřice, okres Svitavy

Ani v tomto roce kuchyňka Základní školy Jaroměřice neosiří. Kromě školní družiny, která žákovskou kuchyňku navštěvuje poměrně pravidelně, využíváme nyní kuchyňku i pro školní kroužek. Pro žáčky 1. a 2. třídy jsme otevřeli kroužek Zdravé vařeníčko.

Našla se parta malých zájemců, kteří chtějí nakouknout pod pokličku kuchařského umění. Do kroužku se přihlásilo 15 dětí, které si hned při prvním setkání vyzkoušely pečení celozrnno-žitného chleba a mrkvovou pomazánku. Na úvod jsme si všichni připravili do džbánu vodu, kterou děti ochutily nakrájeným citronem. Příprava tohoto nápoje všechny děti bavila a všichni s chutí vypily několik skleniček. Samy děti se mohly přesvědčit, že i takový nápoj je chutný a nemusí to být zrovna slazený nápoj. Všichni byli do práce zapálení a pomocí škrabky si očistili mrkvičku z našich zahrádek. Děti poznaly, že nikdo učený z nebe nespadl. Všichni s očekáváním poslouchali pokyny, kterými se následně řídili. Učili se, že nůž se používá na krájení ovoce, zeleniny, masa a ne vlastních prstů. Horká poklička se nezvedá bez chňapky a teplá plotýnka se nezkouší rukou, rozpálená trouba dokáže pěkně popálit. Už nyní se těšíme na příští kroužek, ve kterém si připravíme těstovino-zeleninový salát.

Mgr. Kateřina Továrková, vedoucí kroužku

Kroužek Zdravé vařeníčko 1Kroužek Zdravé vařeníčko 1Kroužek Zdravé vařeníčko 1Kroužek Zdravé vařeníčko 1Kroužek Zdravé vařeníčko 1