V rámci spolupráce s naším zřizovatelem Obcí Sulice pořádáme často společné aktivity s jejími zástupci. Tentokrát přišlo na řadu vaření s  vedoucí správních zaměstnanců, paní Martinkou Čuříkovou. Ona velmi dobře zná italská jídla, protože její sestra žije dlouhou dobu v Itálii, tak i ona často v ní pobývá. Italskou kulturu a stravování má tak v malíčku. Toto je již druhé vaření s touto tematikou.

Děti se na vaření vždy velmi těší, baví je si hrát na dospěláky a dělat tak věci, ke kterým je často doma rodiče nepustí. Nejprve si děti nachystaly třídu na vaření - umyly stolky, ruce, připravily kuchyňské náčiní, potřebné potraviny, srazily stolečky, protože vaříme ve třídě. Některé děti si donesly z domova i zástěrky, jako správní kuchaři. Seznámily se se všemi ingrediencemi, které do zdravé italské pochoutky patří, s jejich názvy a z čeho jsou vyrobené, kde se pěstují, kde je můžeme nakoupit. Děti nejprve lilky umyly, pak je nakrájely podélně na polovinu, vydlabaly lžící dužinu a tak nám z lilku vznikly "lodičky". K vydlabané dužině děti nakrájely na kostičky šunku a mozzarellu, kterou na pánvičce u „tety“ v kuchyňce podusila paní učitelka s Martinkou společně s hovězím mletým masem. Po udušení děti lilky "lodičky" plnily, vyskládaly na plech a daly zapéct do trouby.

Tradiční italské jídlo, které si děti dnes nachystaly samy, jim velmi chutnalo, i přesto, že více jak polovina dětí, jedla lilek poprvé v životě.

KROUŽEK VAŘENÍ v Beruškách s paní Martinkou Čuříkovou aneb ITÁLIE V ČECHÁCH – Vaříme s dětmi zapečené lilky se šunkou a mozzarellou. 1KROUŽEK VAŘENÍ v Beruškách s paní Martinkou Čuříkovou aneb ITÁLIE V ČECHÁCH – Vaříme s dětmi zapečené lilky se šunkou a mozzarellou. 1KROUŽEK VAŘENÍ v Beruškách s paní Martinkou Čuříkovou aneb ITÁLIE V ČECHÁCH – Vaříme s dětmi zapečené lilky se šunkou a mozzarellou. 1KROUŽEK VAŘENÍ v Beruškách s paní Martinkou Čuříkovou aneb ITÁLIE V ČECHÁCH – Vaříme s dětmi zapečené lilky se šunkou a mozzarellou. 1KROUŽEK VAŘENÍ v Beruškách s paní Martinkou Čuříkovou aneb ITÁLIE V ČECHÁCH – Vaříme s dětmi zapečené lilky se šunkou a mozzarellou. 1KROUŽEK VAŘENÍ v Beruškách s paní Martinkou Čuříkovou aneb ITÁLIE V ČECHÁCH – Vaříme s dětmi zapečené lilky se šunkou a mozzarellou. 1KROUŽEK VAŘENÍ v Beruškách s paní Martinkou Čuříkovou aneb ITÁLIE V ČECHÁCH – Vaříme s dětmi zapečené lilky se šunkou a mozzarellou. 1KROUŽEK VAŘENÍ v Beruškách s paní Martinkou Čuříkovou aneb ITÁLIE V ČECHÁCH – Vaříme s dětmi zapečené lilky se šunkou a mozzarellou. 1KROUŽEK VAŘENÍ v Beruškách s paní Martinkou Čuříkovou aneb ITÁLIE V ČECHÁCH – Vaříme s dětmi zapečené lilky se šunkou a mozzarellou. 1KROUŽEK VAŘENÍ v Beruškách s paní Martinkou Čuříkovou aneb ITÁLIE V ČECHÁCH – Vaříme s dětmi zapečené lilky se šunkou a mozzarellou. 1