Kompot z rebarbory

31. 5. 2022

V loňském roce 2021 jsme s dětmi, z ekoaktivity Ještěrky z Vratimova, zkusili zasadit na našem malém školkovém záhonku rebarboru. Ale protože byla ještě mladá, úroda moc nebyla. Vlastně nebyla ještě žádná, jen pár listů. O to víc nás překvapila úroda letošní!!! Malý záhonek a docela velká sklizeň! To bylo radosti, když jsme jednotlivé řapíky vylamovali. Nejdříve jsme chtěli upéct koláč, ale protože bylo málo času, rozhodli jsme se uvařit rebarborový kompot. Děti samy rebarboru vylamovaly, loupaly, za pomoci učitelek krájely, dávaly do hrnce a potom dochutily cukrem (bez něj to teda nešlo J), hřebíčkem a skořicí. Protože byl ještě horký, nechali jsme ho do druhého dne uležet a to pak byla dobrota! „Kuchaříčkům“ z ekoaktivity Ještěrky jejich produkt moc chutnal. A protože bylo kompotu dost, dali jsme zkusit i paním učitelkám, které kompot pochválily. Se svým dílem se děti pochlubily i kamarádům ve třídě a rodičům doma. Teď budeme zvědaví, jestli nám ještě letos něco vyroste nebo si budeme muset počkat do příštího roku.

Děti a paní učitelky z ekoaktivity Ještěrky.

Kompot z rebarbory 1Kompot z rebarbory 1Kompot z rebarbory 1Kompot z rebarbory 1Kompot z rebarbory 1