Klíčíme si mungo ke svačince

Třída sluníček se rozhodla, že obohatí své svačinky o vyklíčená semínka mungo. Děti si nasypaly semínka mungo do klíčící dózy. Zalily je vodou nechaly stát ve třídě. Druhý den vodu vylily a semínka propláchly vodou a nechaly stále ve sklenici. Tuto akci opakovaly asi tři dny a při tom každý den pozorovaly, jak se semínka mění. Postupně na nich vyrážely klíčky. V pátek jsme si semínka vzali ke svačince. Někdo ochutnal semínka samotná, jiný si je dal na namazaný rohlík, aby jeho chuť byla rozmanitější.  Moc si ceníme toho, když děti chutnají, co neznají.