Klíčení semínek

17. 5. 2021
Mateřská škola Malínek, Liberec, Kaplického 386, přísp. org

Během jarních měsíců jsme se s dětmi už nemohly dočkat sluníčka a zelené školní zahrady. Proto jsme se rozhodly si čekání zkrátit a pořádné jaro přivolat alespoň naklíčením semínek. Klíčit jsme zkoušeli všichni dohromady pomocí klíčící misky. Zvolily jsme směr různých semínek vhodných ke klíčení v bio kvalitě. Směs se skládala z hořčice žluté, pískavice řecké seno a čočky.
Dále si kažé dítko přineslo z domova malou plastovou mističku, kde jsme si pomocí vaty každý zaseli semínka řeřichy a každý den jsme semínka zalévali. Děti moc bavilo, pozorovat vývoj rostlinky a měli velkou radost, že vidí výsledky jejich snahy. Klíčky z klíčící misky poté děti použily na ozdobení své svačinky. Mističky s řeřichou si děti odnesly, aby se mohly pochlubit rodičům a mohla si na vitamínech pochutnat celá rodina.