Když si děti sami vaří

1. 11. 2018
Základní škola a mateřská škola obce Zbyslavice, příspěvková organizace

V době podzimních prázdnin se u nás ve škole konal dvoudenní tábor. S dětmi jsme se domluvili, že si budeme svačinky a obědy připravovat sami. 

A opravdu s chutí a nadšením jsme se do toho pustili. Oba dny si děti připravily sami na svačinku pomazánku dle vlastního kulinářského umění a chutí. Základ byl tvaroh a pomazánkové máslo a další ingredience byly mrkev, celer, ředkvičky, tuňák a čerstvé bylinky z naší zahrádky - petržel, kopr a pažitka. Každý si namíchal svoji originální pomazánku, namazal na pečivo a na talíři ozdobil čerstvou zeleninou. Bylo krásné pozorovat, s jakou chutí děti vždy snědly celý talíř. A samozřejmě nechybělo i vzájemné ochutnávání. 

Na oběd byly jeden den palačinky a druhý den pizza. 

Palačinkové těsto si opět namíchal každý sám a pak si děti palačinky i sami dělaly na palačinkovači. Pak už jen namazat bio marmeládou, ozdobit banánem a vychutnat si sladkou odměnu. 

Druhý den jsme se pustili do přípravy pizzy. Děti si nachystaly ingredience (a bylo jich opravdu hodně) a měly na výběr, jak si svoji pizzu nazdobí. Jako základ jsme použili kečup a rajčata z naší zahrádky, která nám bylo líto vytrhnout a ještě nám dala v tuto dobu spoustu zralých plodů. Dále mohly použít žampiony, olivy, papriku, ananas, tuňáka, sýr a samozřejmě opět bylinky z naší zahrádky - bazalku, pažitku a tymián. No byla radost děti pozorovat při práci, protože se prostor proměnil v tvořivou dílnu a vznikala díla hodná velkých kuchařů. 

 A jestli nám chutnalo? To posuďte sami ...... Ale můžu říct, že nezbyl ani drobeček. 

Když si děti sami vaří 1Když si děti sami vaří 1Když si děti sami vaří 1Když si děti sami vaří 1Když si děti sami vaří 1Když si děti sami vaří 1Když si děti sami vaří 1Když si děti sami vaří 1Když si děti sami vaří 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací