Kde se bere mléko?

6. 10. 2021
MŠ Mozaika Pardubice, nábřeží Závodu míru 1961, 530 02 Pardubice

Kde se bere mléko?

Mléko, to má skoro každý rád, ale jaká je cesta mléka od kraviček do naší sklenice, to nám bylo tak trochu záhadou.
Protože jsme ale děti zvídavé, zajímalo nás, jak to s tím mlékem vlastně je. Při našem školkovém výletě jsme si krávy pohladili, prohlédli. Zjistili jsme, že krávy jsou mnohem větší, než vypadají v televizi nebo na obrázku. Viděli jsme lidi, kteří se o krávy každodenně starají a poznali jsme jejich práci. Také čichové vjemy nejedno městské dítko překvapily.
Návštěvu obchůdku s mléčnými výrobky jsme nemohli vynechat, abychom se přesvědčili, co se z mléka vyrábí. Něco málo jsme i ochutnali. Proč je to mléko trochu jiné než z krabice z obchodního domu jsme pak maminkám a tatínkům doma vyprávěli.
Cestou polem jsme se nezapomněli podívat, jak se pěstuje cukrová řepa. I přes pravé podzimní počasí jsme si výlet moc užili a už se těšíme, jak budeme zpracovávat řepu při celoškolkové akci Řepování.

Kde se bere mléko? 1Kde se bere mléko? 1Kde se bere mléko? 1