JSME BRONZOVÍ !!!!

Hurá, jsme skutečně zdravá školka!    Na začátku června nám přišla potěšující zpráva, kterou jsme s napětím vyhlížely a kterou vám teď můžeme s hrdostí oznámit. Po dvouletém snažení se nám konečně podařilo splnit všechna požadovaná kritéria a dosáhnout tak BROZNOVÉHO OCENĚNÍ v programu Skutečně zdravá škola. Zařadili jsme se tím mezi nejprogresivnější školy v České republice v oblasti celoškolního přístupu ke stravování a vzdělávání o jídle. Přiznám se, že cesta k této medaili pro nás nebyla úplně jednoduchá, o to větší radost teď ale máme. Upřímně, bylo několik okamžiků, kdy jsme ztrácely chuť pokračovat, protože splnit všechny požadavky nám přišlo příliš složité. Vždyť to znáte - proč by člověk měl něco dělat dobrovolně složitěji ale kvalitněji, když to jde jednoduše, bohužel ale na úkor právě té kvality. Vždycky jsme se ale naštěstí dokázaly nějak namotivovat a v práci pokračovat. Odměnou za naši snahu nám je nyní nejenom tento bronzový certifikát, ale především všechny ty vyprázdněné talíře, které nám děti po obědě vrací, přestože jídlo bylo plné zeleniny, luštěnin nebo jiných zdravých surovin, které třeba běžně doma na talíři nemívají. Budeme se ze všech sil snažit tento směr, který jsme ve stravování nastavili, udržet. A budeme doufat, že dětem bude u nás i nadále chutnat a budou se s námi rády seznamovat s původem potravin, a s jejich cestou, kterou prošly, než se k nim na talíř dostaly.  Touto cestou bych ráda poděkovala všem pracovnicím mateřské školy, které se na úspěchu podílely, především paní kuchařce, která zdravé jídlo pro děti ve školce s láskou připravuje. Děkuji také rodičům, kteří se s námi do programu zapojili a jakkoli nám v průběhu jeho plnění pomáhali. Velmi si vážíme také podpory manažerky programu, paní Karolíny, která nám vždy dokázala poradit a namotivovat nás do další práce. Moc si toho vážíme a těšíme se na další společnou práci.

JSME BRONZOVÍ !!!! 1