Ježečci z MŠ Soběchleby se připravují na Velikonoce - barvení vajíček

Blíží se Velikonoce a v naší mateřské škole se již tradičně chystáme na velikonoční přípravy plné barev a radosti. Letos jsme se rozhodli vyzkoušet netradiční způsoby barvení velikonočních vajíček, které jsou zároveň ekologické a přinášejí nové zážitky pro naše malé kreativce.

Naše děti ze třídy Ježečků se sešly během dopoledních činností u jednoho stolu, kde na ně čekala řada netradičních materiálů pro barvení vajíček. Hlavními hvězdami byly kurkuma, černý čaj, papírové ubrousky pro batikování, gumičky, provázky a gelové barvy k barvení velikonočních kraslic.

První technikou, kterou jsme vyzkoušeli, bylo barvení vajíček a šnečích ulit kurkumou a černým čajem. Kurkuma je přírodní koření, které dodává vajíčkům krásně žlutou barvu. Děti si vajíčka a šnečí ulity nejprve připravily tím, že je opláchly vodou a vajíčka vyfoukly. Poté jsme všichni společně namočili vajíčka a ulity do vroucí vody s kurkumou a černým čajem a nechali je tam pár minut ponořené. Když jsme je vyndali, měly krásně žlutou barvu, která symbolizuje jarní slunce. Obarvovali jsme vejce bílé a hnědé, děti tak měly možnost vidět jak se barevnost vajec lišila.

Další technikou bylo batikování vajíček papírovými ubrousky a barvami. Děti si vajíčka zabalily do papírových kapesníčků a pomocí pipetek nášely barvu na papírové kapesníčky. Barvu nechaly působit, a když ubrousky odstranily, na vajíčkách se objevily krásné barevné nepravidelné vzory.

Poslední oblíbenou technikou bylo obyčejné barvení vajíček a šnečích ulit, kdy děti obojí postupně namáčeli do barevných koupelí. Když je vytáhly, mělo každé vajíčko a ulita jedinečnou a veselou barvu. Po zaschnutí jsme vše vyleštili olejem a kapesníčkem.

Celá třída byla plná radosti, smíchu a kreativity. Děti si užívaly každou chvilku a s nadšením se pustily do vytváření svých vlastních velikonočních pokladů. Na konci činnost jsme měli na stole krásné a barevné velikonoční vajíčka a ulity, které si děti ještě mohli ozdobily různými střapci, stuhami a korálky.

Takto jsme společně prožili krásné dopoledne plné barev, radosti a tvořivosti. Velikonoční vajíčka jsou nejen krásnou tradicí, ale také symbolizují nový začátek a radost ze života. Jsme rádi, že jsme mohli tuto krásnou tradici prožít společně a vytvořit si své vlastní velikonoční vzpomínky.