Ježečci z MŠ Soběchleby - Rozdáváme radost

16. 12. 2022

Vánoce, to je především svátek dětí a rodiny. Celý adventní čas se nese ve znamení setkávání rodin i přátel v poklidném vychutnávání zvláštní atmosféry. Vánoce patří k nejkrásnějším svátkům v roce. Na Vánoce se snažíme rozdávát lidem nejenom dárky, ale také hlavně radost, lásku, naději a štěstí.

Ježečci letos udělali radost hned 3krát. Začali kouzelným vystoupením pro rodiče na školní zahradě, spojené s rozsvícením vánočního stromečku.

Pokračovali vánočním setkáním se soběchlebskými seniory, které nejprve pohostili a společně si popovídali. Po navození přátelské atmosféry děti seniorům zarecitovali, zazpívali a zatancovali. Po vystoupení jim předali vyrobené dárečky.  Můžu vám říct, že jedno oko nezůstalo suché.

A do třetice všeho dobrého, dnes děti předaly vánoční DVD z jejich vystoupením, jejich novou podzimní kuchařku Pojďme vařit spolu a vyrobené dárky paní vedoucí Radaně L. z proboštovského stacionáře pro jeho obyvatele. Děti pro seniory vyrobily STROM PŘÁTELSTVÍ, set obrázků JARO LÉTO PODZIM ZIMA a vánoční přáníčka.

Musím říci, že spolupráce rodičů byla opravdu skvělá. Koupili nám na zahrádku vánoční stromeček a některé vánoční osvětlení. Na vánoční besídku přinesli výborné vánoční cukroví a jiné dobroty. Paní kuchařka se postarala o výborný jablečný závin pro soběchlebské seniory a perník pro rodiče.

Paní uklizečka nám pomohla s výzdonou a občerstvením.

Všichni táhneme za jeden provaz :).

V. Dvořáková