Ježečci z MŠ Soběchleby pečou na velikonoční jarmark

Blíží se Velikonoce a v naší mateřské škole jsme se rozhodli připravit něco sladkého pro nadcházející velikonoční jarmark. Děti ze třídy Ježečků se zapojily do pečení lineckých oplatek, které se staly hitem naší jarní akce.

Nejdříve jsme si společně vypracovali recept na linecké těsto. Každé dítě si mohlo vyzkoušet, jak se těsto míchá, a jaké jsou potřebné ingredience. Pomáhali jsme si navzájem a učili se spolupracovat. Když bylo těsto hotové, přišel čas na vykrajování.

Děti si pečlivě vybíraly formičky a vytvářely z těsta různé tvary. Byly to zajíčci, slepičky, vajíčka a další veselé symboly Velikonoc. Každé dítě mělo možnost vyrobit si své vlastní linecké výtvory, které byly jedinečné a plné radosti.

Když byly linecké oplatky hotové a pečené, celá třída se těšila na ochutnávku. Všichni si sedli ke stolu a s úsměvem na tváři ochutnávali lahodné linecké dobrotky. Děti byly nadšené, jak chutnají jejich vlastnoručně vyrobené velikonoční dobroty.

Dopolední pečení lineckých oplatek byl pro děti nejenom zábavným, ale i vzdělávacím zážitkem. Učili se spolupracovat, trpělivosti, a radosti z vytváření něčeho krásného.