Ježečci z MŠ Soběchleby - Máme rádi zvířata

V naší mateřské škole máme rádi zvířata a jejich svět. Proto jsme se vydali na malý výlet na místní ranč Colorado, kde jsme měli možnost poznat a potěšit se se zvířaty.

Děti ze třídy Ježečků byly nadšené, když jsme dorazili na ranč přivítali je dva kozlíci, kteří ten den měli bojovou náladu :). Ukazovali dětem, jak do sebe umějí strkat a trkat. Bylo to takové malé divadelní představení, čím více se děti smály a tleskaly, tím více se kozlíci prali.

Poté jsme se přesunuli k ohradě s několika koňmi.

Celý výlet na ranč Colorado byl pro děti nejenom zábavné, ale také poučné. Seznámily se s tím, jak se o zvířata starají a jaký mají na ranči život. Pro mnohé z nich to byla první přímá zkušenost se zvířaty mimo zoologickou zahradu.

Cestou děti pozorovaly krásnou rozkvetlou jarní přírodu, keře, stromy, květiny a sbíraly šnečí ulity a kamínky.

Takové výlety nám ukazují, jak je důležité dětem přibližovat svět zvířat a přírody. Jsou to pro ně nejenom zábavné chvíle, ale také cenné zkušenosti a poznání.

S láskou k zvířatům a přírodě.