Ježečci z MŠ Soběchleby - Děti ze třídy Ježečků bojují proti plýtvání jídlem

Děti ze třídy Ježečků z mateřské školy Sluníčko se staly skutečnými hrdiny v boji proti plýtvání jídlem! Celý týden od 5. 2. do 9. 2. 2024 se věnovaly vážení zbytků potravin a aktivně se podílely na minimalizaci odpisů potravin ve školní jídelně.

Pod vedením paní kuchařky a třídních učitelek se děti zapojily do každodenního procesu vážení zbytků potravin z dopoledních svačin, obědů i odpoledních svačin. A co je nejúžasnější, děti si samy určují velikost svých porcí, což vedlo k minimálním odpisům potravin.

"Tato aktivita nás naučila, jak důležité je šetřit a není zde lepší místo pro začátek než ve školní jídelně," řekla paní kuchařka s úsměvem. "Děti jsou neuvěřitelně nadšené a aktivní. Jejich snaha a zapálení pro tuto věc jsou prostě nakažlivé!"

Díky této iniciativě nejenže děti ze třídy Ježečků pomáhají ochránit životní prostředí tím, že minimalizují množství plýtvání jídlem, ale také se učí cenné lekci o odpovědnosti a ohleduplnosti k potravinám.

"Těší nás, že můžeme být součástí tak inspirativního projektu. Děti ze třídy Ježečků nám ukazují, že i malé gesto může mít velký dopad." řekly jejich učitelky.

Tato iniciativa je jasným důkazem toho, že i nejmenší změny ve způsobu, jakým nakládáme s jídlem, mohou mít pozitivní dopad na naše prostředí a společnost. Děti ze třídy Ježečků jsou skvělým příkladem pro nás všechny, jak se můžeme stát součástí této důležité snahy.