Ježečci - Pekaři z "Ledového království"

V rámci čtrnáctidenního projektu s názvem Ledové království se děti s nadšením vrhly na pečení vloček a hvězdiček. Paní učitelka přinesla vykrajovátka a listové těsto a malí pekaři se dali do práce. Z počátku nebylo vykrajování úplně jednoduché. Postupem času ale děti přišly na způsob, jak vykrojit pěkný tvar, který se netrhal. Stačilo na vykrajovátko více zatlačit a krásné vločky a hvězdičky plnily pečící plech. Pak už je jen stačilo potřít vajíčkem a posypat dle vlastního uvážení kmínem, sezamem či mákem. A šup s nimi do trouby. S tím dětem pomohla paní kuchařka. Zážitkem bylo, že děti mohly pozorovat, jak vločky a hvězdičky v troubě mění tvar a barvu. Vlastnoručně vyrobené pečivo chutnalo znamenitě. Pekaři ze třídy Ježečků a paní učitelky Martina a Veronika.