Jedlý les a bylinková spirála na ZŠ J. V. Sládka Zbiroh

26. 5. 2016

BYLINKOVÁ SPIRÁLA
Bylinková spirála plní naučnou i ozdobnou část stanovišť školní zahrady. Je tvořena základními bylinkami i těmi, které jsou známy podstatně méně. K většině bylinek vytvořili žáci informační letáčky se základními informacemi o pěstování, využití v kuchyni, ale třeba i v lékařství. Letáčky jsou k dispozici v Bioinformačním centru naší školy.

JEDLÝ LES – PERMAKULTURA

V blízkosti bylinkové spirály je oblíbeně stanoviště, které patří mezi jedno z nejstarších na naší školní zahradě.  Permakulturním postupem jsou zde vysázeny známé i méně známe druhy ovocných keřů a stromů (maliníky, moruše, rakytník, kustovnice, dříny).
V měsících, kdy dozrává ovoce, si můžeme různé výpěstky otestovat i dalším smyslem – chutí. Pokud se při návštěvě naší školní zahrady trefíte do tohoto období, rádi Vám tento zážitek se zavázanýma očima zprostředkujeme. Ovoce, které nesníme, používáme na tvorbu biomarmelád, které prodáváme na zbirožských farmářských trzích.