Jedeme za zvířátky na farmu

20. 7. 2017

Několikrát ročně navštěvujeme Středisko ekologické výchovy Libereckého kraje, příspěvkovou organizaci, Jizerská 190, 463 62 Hejnice, kde si děti mohou vyzkoušet péči o zvířátka (např. kozy, ovce, husy apod.). Je to obohacení běžného programu mateřské školy. Děti ví, jak se o zvířata starat, co potřebují k životu, čím se krmí a co nám dávají. Vždy je to velmi baví, proto jsme se dohodli i s místními drobnými farmáři, kteří nám do školky dováží čerstvé ovoce a zeleninu a při vycházkách je navštěvujeme. Děti si nosí z domova suché pečivo a mrkev, aby mohli zvířata krmit. Také jsme měli možnost poznat život včel. Nejprve bylo dětem na modelu velké včely ukázáno tělo, počet nohou, barva atd. Poté jsme navštívily včelaře, kterého děti pozorovaly při práci a nakonec děti ochutnaly med a také si vyrobily svíčky z vosku.